Blogi, ludzie, wydarzenia, które polecam

Blogi, ich autorów i wspomniane wydarzenia szczerze polecam!

Blogi, ich autorów i wspomniane wydarzenia szczerze polecam!

 

Dziś polecam Wam miejsca w sieci, które chętnie i często odwiedzam, cenie za wartość którą dają i są powiązane z tematami, które poruszam, czyli komunikacją, zarządzaniem, biznesem, efektywnym porozumiewaniem się.

On Cię nauczy sprzedawać

Na początek gorące polecenie mojego guru sprzedaży. Jest nim Marcin Hartman. Co to za gość? To absolutny wymiatacz sprzedaży. U niego znajdziesz praktyczne rady i wskazówki do zastosowania od razu! Taki przekaz jest bardzo przydatny. „Moje dwie minuty” Marcina to seria krótkich filmów publikowanych na jego kanale YouTube. Marcin często towarzysz mi podczas śniadania. Ja wcinam, a on mówi do mnie przez dwie minuty z ekranu smartfona. Dla mnie rewelacyjna forma nauki – nieoceniona wiedza w małych, konkretnych dawkach. Marcin Hartman prowadzi wraz z Szymonem Chąciakiem audycje „Nikt nas nie uczy jak sprzedawać”, które możecie znaleźć na Kontestacja.com.

Marcin jest aktywny na facebook’owym fanpage’u Grant Cardone Polska oraz na swoim profilu na LinkedIn. Tam będziecie na bieżąco z wszystkimi jego internetowymi publikacjami a dodatkowo na fb wrzuca case study. Prowadzi Cardone University w Polsce, czyli szkołę dla handlowców.

To nie wszystko. Marcin występuje też publicznie. Właśnie podczas wydarzenia, podczas którego miał prelekcję go poznałam. Potem jeszcze wiele razy miałam przyjemność go słuchać na żywo. Jego wykłady to nie tylko sporo praktycznej wiedzy, ale i świetna zabawa. A jak wiadomo podczas zabawy człowiek lepiej się uczy 🙂

MEGA wiedza bez ściemy

Kolejną osobą, którą cenię ponad miarę  jest Marta Woźny-Tomczak. Podziwiam w niej niegasnącą energię i bardzo praktyczne i uporządkowane podejście do życia i biznesu. Marta pisze świetnego bloga JakProwadzicWlasnaFirme.pl, gdzie znajdziecie artykuły o życiu przedsiębiorcy, sprzedaży, marketingu, podatkach, spędzaniu czasu wolnego i innych aspektach dotyczących wielu płaszczyzn.

Bardzo pragmatycznie i bez ściemy. Marta prowadzi wartościowe webinary. Jeśli chcesz dostawać o nich informacje, to polub jej fanpage’a na facebook’u, zapisz się na newsletter lub po prostu obserwuj mnie na FB. Prawie zawsze publikuję informację o tym, że jej webinar tuż tuż. Czuję, że nie byłoby fair, gdybym nie dzieliła się jej fantastycznymi treściami. Niech korzysta z tego jak najwięcej osób. A jej webinary są MEGA. Kto zna Martę ten wie, że to określenie jest najwłaściwsze!

Klasa, ciepło i profesjonalizm

O kolejnej osobie, którą polecę najprawdopodobniej słyszałeś. Ma ona największą publiczność z wspominanych dziś osób, patrząc na liczbę subskrybentów facebook’owego fanpage’a. Jest to Kamila Rowińska. Absolutnie podziwiam jej permanentny uśmiech i pozytywne nastawienie. Do tego ma klasę, którą cenię, połączoną z ciepłem, które aż od niej bije. Kamila pisze i mówi o biznesie i o życiu w sposób bardzo przemyślany. Wydała wiele książek. Na FB pojawia się sporo jej transmisji live, a na YouTube obejrzysz jej szkolenia i wywiady. Udział w wydarzeniu z jej udziałem jeszcze przede mną.

Lekko i spójnie

Lekka Zmiana Mamy tworzona jest przez Magdę Bek. Magda prowadzi miejsce z wieloma obszernymi podpowiedziami dotyczącymi social media, relacji z klientem, marketingu i rozwoju osobistego. Magda przygotowuje wiele materiałów dla swoich czytelników do pobrania zupełnie za darmo. Są to planery, check listy, e-book’i a także tapety motywacyjne na urządzenia elektroniczne. Cała jej marka: treści, grafiki, wypowiedzi, sposób działania są bardzo spójne i lekkie. Potrafi zgromadzić wokół siebie lojalną publiczność. Bardzo mi się podoba to miejsce właśnie ze względu na spójność i bogactwo wyczerpujących treści.

Chcę Wam jeszcze polecić dwa wydarzenia, które uwielbiam i cenię.

Pierwszym jest Wielka Wymiana Kontaktów organizowana w wielu miastach Polski. To kilkugodzinne spotkanie networking’owe służące nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych. Podczas spotkań odbywają się ciekawe prelekcje. Dlaczego polecam networking? Jest to idealna okazja do ćwiczenia siebie w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Możesz trenować z osobami, których nie znasz, czyli nie mają większego znaczenia dla Twojego biznesu. W krótkim czasie masz możliwość przećwiczenia różnych sposobów nawiązania kontaktów, za każdym razem coś innego i od razu widzisz co lepiej działa.
Kolejnym plusem jest to, że w krótkim czasie masz kontakt z różnymi ludźmi, którzy potrzebują innego podejścia i innego sposobu komunikacji.

Świetnym wydarzeniem do zdobywania wiedzy i cennych kontaktów są konferencje Myśleć Jak Milionerzy. To spotkania dla osób pragnących rozwijać własne biznesy i myśleć nieszablonowo. Forma wydarzenia odbiega od wielu „sztywnych” szkoleń. Panuje tam bardzo rodzinna, przyjazna atmosfera. Mam wiele bardzo wartościowych relacji z osobami, które poznałam właśnie tam.

Tyle dzisiejszych poleceń. Mam nadzieję, że za rok w urodzinowym artykule polecającym znajdą się kolejne świetne, wartościowe miejsca. Ciekawa jestem, czy znacie, któreś z tych wymienionych wyżej i czy odbieracie je podobnie. Napiszcie mi o tym.

KURS ON-LINE Skuteczna Komunikacja w 22 dni!

4 thoughts on “Blogi, ludzie, wydarzenia, które polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *