TOP 10 w 2017, czyli najpopularniejsze posty na blogu

Oto wpisy TOP 10 na blogu, które cieszyły się największą odwiedzalnością w 2017 roku.Jak każde działania tak i blog wymaga analizy co jakiś czas. Jako że niedawno zakończył się 2017 rok, to idealna okazja na analizę postów blogowych, które cieszyły się u Was największym zainteresowaniem w minionym roku. Ciekawe czy znajdziecie pośród tego zestawienia to, czego jeszcze nie czytaliście. A może przypomnienie tych treści będzie świetną okazją do złapania dodatkowej motywacji, by wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych. Robicie takowe?

1.Wywiady – jak oni komunikują się z dziećmi? Pierwsze absolutnie bezkonkurencyjne miejsce należy do dzieci, a właściwie ich znanych rodziców i sposobów w jaki się z nimi komunikują. Ludzie blogosfery i biznesu opowiedzieli o swoich patentach na to, jak dogadywać się ze swoimi pociechami. Są rady dla rodziców jedynaków i nastolatków. Ciekawe spojrzenie, co potwierdza wysoka odwiedzalność tego posta.

2. Czy Twoje nastawienie Cię wspiera? Drugie miejsce przypadło nastawieniu w komunikacji. Cieszy mnie to bardzo, bo zagadnienie jest jednym z podstawowych w skutecznej komunikacji, choć nie tylko, bo warunkuje ogólnie skuteczność w działaniu. Kto nie czytał to prędko klikać, ale nie zapomnieć doczytać tego zestawienia do końca.

3. 5 najczęściej popełnianych błędów w networking’u. Trzeci pod względem ilości odwiedzin w 2017 roku był artykuł o błędach jakie popełniamy podczas networking’u. Opisałam 5 głównych potknięć jakie się zdarzają i niestety pozbawiają nas korzyści jakie możemy czerpać z mocy networking’u. Masz poczucie, że spotkania służące nawiązywaniu kontaktów nie przynoszą oczekiwanych wyników? Sprawdź, czy nie popełniasz błędów z mojej listy. Nie uczestniczyłeś jeszcze w spotkaniach networking’owych? Poczytaj, by ustrzec się błędów zanim zaczniesz praktykować networking.

4. 6 głównych zasad dobrego networking’u. Czwarte miejsce i znów zagadnienie networking’u. Tym razem dzielę się 6 wskazówkami, dzięki którym twoja sieć kontaktów może przynieść faktyczne korzyści. Chcesz wiedzieć jak to robić dobrze? Trzymaj się wymienionych w poście zasad, a niebawem zobaczysz jak wiele możesz zyskać z siły networking’u.

5. Teoria automotywacji według Deciego i Ryana. Piątą pozycję w zestawieniu popularności objął artykuł o automotywacji. Przedstawiam w nim teorię Deciego i Ryana, którą omawiałam także w serii transmisji live „Wychować do biznesu” prowadzonych wraz z Małgorzatą Kamińską z Domu Relacji.

Tutaj zobaczysz filmy, w którym wyjaśniamy zależności między wychowaniem a zachowaniem w dorosłym życiu zawodowym:

  1. O dorosłym, który działa dla nagrody
  2. O dorosłym, który nie miał okazji stać się odpowiedzialnym
  3. O dorosłym, który nie miał okazji uwierzyć w siebie

Teoria automotywacji Deciego i Ryana to konieczna lektura dla każdego menadżera. Konieczna!

6. Jak skutecznie znaleźć sponsorów? Miejsce numer sześć to artykuł o tym, jak skutecznie pozyskać sponsorów. Na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń opisuję czym sponsorzy i przedsiębiorstwa kierują się podczas wspierania różnych przedsięwzięć czy podmiotów. Podpowiadam kogo prosić o wsparcie, by je uzyskać i jak to robić, by darczyńcy byli zachwyceni naszymi pomysłami. Tutaj ta tajemna wiedza.

Ciekawostką jest to, że to artykuł numer 4 pod względem popularności w 2016 roku.

7. 6 rzeczy, których dobry menadżer nie może robić. Siódemka w zestawieniu to kolejna lekcja dla menadżerów. Pokazuję rzeczy, których absolutnie nie wolno im robić? Dlaczego? Jeśli będą popełniać te błędy, to nie pozostanie im nic innego jak nieefektywny, skłócony, niezadowolony zespół. Jeśli jesteś liderem czy kierownikiem klikaj koniecznie i sprawdź, czy przypadkiem nie popełniasz jednego z błędów z mojej listy.

Ten artykuł znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia najczęściej odwiedzanych wpisów w 2016. Widać temat wciąż aktualny.

8. Jak nawiązać rozmowę? Ósma pozycja w zestawieniu najbardziej popularnych wpisów blogowych to kolejna lekcja komunikacji. Znajdziesz w niej podpowiedzi o tym jak dobrze nawiązać rozmowę. To przyda się przed spotkaniem handlowym, w nowej pracy czy podczas wydarzeń networking’owych. Uczę jak pokierować rozmową i co zrobić w kontakcie z bardzo opornymi.

9. 7 niezbędnych rzeczy w budowaniu relacji w biznesie. Przedostatnie miejsce w zestawieniu należy do relacji biznesowych. W artykule znajdziesz zestawienie siedmiu absolutnie niezbędnych rzeczy do tego, by budować trwałe, dające korzyści relacje biznesowe. Zawsze podkreślam, że dobre relacje w biznesie są jak koło ratunkowe na wypadek kryzysu. Warto się nim zabezpieczyć. Ten artykuł to siódemka z zestawienia popularności w 2016 roku.

10. Jak dobrze rozpocząć rok ze swoim zespołem? Zestawienie zamyka aktualny wciąż temat. Idealne wskazówki do tego, jak z motywacją i energią wejść w nowy okres, ale przyda się także przy rozpoczęciu nowego projektu niezależnie od pory roku. Z artykułu dowiesz się także jak wyciągać wnioski z porażek i jak przekuć je na skuteczną lekcję dla całego zespołu.

 

Wybierz temat dla siebie i napisz mi koniecznie jakie zagadnienia są dla Ciebie najbardziej istotne. Chętnie napiszę artykuły z wskazówkami na moim blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *