Czy Twoja recepcjonistka ma super moc?

Czy Twoja recepcjonistka ma super moc PRo-komunikacja.plTak, tak – zgadza się! Recepcjonistki mają super moc. Ważne, aby ją dobrze wykorzystały, a Twoja firma będzie czerpać z tej super mocy. Jak?

Pani (rzadziej pan) z recepcji czy sekretariatu to osoby, które maja pierwszy kontakt z wszystkimi, którzy wchodzą do siedziby Twojej firmy. To tutaj kształtuje się pierwsze wrażenie o Twoim biznesie. Dlatego tak ważne jest to, kto w posiadanie tej super mocy recepcjonistki wchodzi.

Jeśli stoisz właśnie przed wyborem pracownika do recepcji postaw na kogoś, kto się uśmiecha, ma miły głos i szybko wychodzi z inicjatywą pomocy. To jest idealna wizytówka Twojej firmy i godna osoba do przejęcia super mocy.

Dlaczego te cechy są najważniejsze? Bo mają zostawić dobre wrażenie. Nic nie działa tak jak uśmiech – to podstawa. Miły głos wprawi słuchacza w dobry nastrój i spowoduje, że chętnie wda się w rozmowę z recepcjonistką i odpowie na jej pytania. Gdy jeszcze poczuje się zaopiekowany, sprawnie i miło pokierowany na odpowiednie piętro, do odpowiedniego pokoju – będzie chciał wracać i na każde wspomnienie wizyty w Twojej firmie uśmiech sam pojawi się na jego twarzy. O znaczeniu uśmiechniętych pracowników więcej piszę tutaj.

Ponadto, gdy będzie miał odwiedzić Cię kolejnym razem znów pomyśli o tym, jak miło czuł się powitany w recepcji. Nawet gdy negocjacje były trudne i żmudne i nie do końca poszły po jego myśli.

A Ty gdzie spotkałeś super recepcjonistkę? Może w Twojej firmie takowa wita gości uśmiechem? Koniecznie napisz mi o tym w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *